Press Cup 2013

0031_pc_2013_m

Czwartą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2013 wygrała reprezentacja TVP Info. W finale pokonała inną telewizję – TVS.
Zawody odbyły się na boiskach Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy. Piłkarze z TVP Info obronili puchar zdobyty w 2012r., choć nie przyszło im to łatwo.

W półfinale ekipa TVP Info wygrała z „Głosem Wielkopolskim” 3:1. W drugim półfinale reprezentacja TVS pokonała 2:0 drużynę NC+. Finał był bardzo zacięty, choć obie drużyny były już zmęczone turniejem i bardziej koncentrowały się na obronie niż ataku.

Nagroda Specjalna Burmistrza Opalenicy za najładniejszą bramkę turnieju trafiła do Mikołaja Kruka z Radia Zet, który nie dotrwał jednak w zdrowiu do końca turnieju, doznał kontuzji nogi. Nagrodę Specjalną dla Najszybszego Zawodnika zdobył Andrzej Smetana, jeden z fanów „Press” na Facebooku, który wspomógł naszą ekipę (w grupie „Press” wygrał z Radiem Index i Radiem Tok FM, ale przegrał z TVP Info – po bramce straconej w ostatniej minucie; odpadł w ćwierćfinale, przegrywając z NC+).

Organizatorem zawodów był „Press”, a partnerami wspierającymi: Bank Zachodni WBK, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Carlsberg Polska, DB Schenker, Hoop. Partnerem medycznym był Luxmed.

14. Radio Index
15. Local Press Team (Drużyna Stowarzyszenia Gazet Lokalnych)
16. Piłka Nożna

W turnieju gościnnie wystąpiła drużyna DB Schenker.

Media o turnieju

W Opalenicy odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2013. W finale TVP Info wygrało z TVS 1:0.

Zespół TVP Info z pucharem Press Cup 2013
Drużyna TVP Info drugi raz z rzędu wygrała Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy – Press Cup. O puchar, w podpoznańskiej Opalenicy walczyło 16 najlepszych drużyn z całej Polski.

Local Press Team została uznana najsympatyczniejszą i najprzystojniejszą w turnieju Press Cup
Drużyna Local Press Team (reprezentacja Stowarzyszenia Gazet Lokalnych) została uznana najsympatyczniejszą i najprzystojniejszą w turnieju Press Cup 2013 w Opalenicy. (Dowiadujemy się o tym nieoficjalnie rzecz jasna) Z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że nie wyszła z grupy eliminacyjnej po porażkach z NC+,Radiem Zeti Gazetą Wyborczą.Turniej wygrała TVP Info.

Z przyjemnością informujemy, że formuje się reprezentacja piłkarska SGL. Do udziału w 4. turnieju piłki nożnej Press Cup zgłosiło się 25 panów i jedna pani, z redakcji gazet lokalnych z terenu całej Polski. Po spotkaniach treningowych zostanie wyłoniony podstawowy skład drużyny. Trwają poszukania chętnych do zespołu cheerleaderek.

Radio Index na Press Cup 2013!
16 najmocniejszych ekip medialnych spotkało się w Opalenicy, by walczyć o tytuł najlepszej drużyny dziennikarskiej w kraju. Nie mogło tam zabraknąć Akademickiego Radia Index.

Trojmiasto.pl na miejscach 5-8 w ogólnopolskim turnieju mediów
Po raz kolejny nasza redakcja wzięła udział w ogólnopolskim, piłkarskim turnieju mediów Press Cup 2013. Podobnie jak przed rokiem swoją przygodę z imprezą zakończyliśmy w ćwierćfinale. To jednak zapewniło nam miejsce w przyszłorocznej imprezie. Złote medale zdobyła drużyna TVP Info.

„Press Cup”: „Głos Wielkopolski” jak orły Górskiego
Idąc śladem orłów Gorskiego i bońków Piechniczka, a także wychodząc z słusznej tezy Ryszarda Rynkowskiego, że „dziewczyny lubią brąz” z dumą donosimy: piłkarska reprezentacja „Głosu Wielkopolskiego” przywiozła z nieoficjalnych dziennikarskich mistrzostw Polski medale właśnie w kolorze brązowym.

MTP kibicuje dziennikarzom podczas Press Cup
Międzynarodowe Targi Poznańskie kibicują zawodnikom czwartej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2013, który odbywa się dziś, w obiektach sportowych Hotelu Remes. Przed nami finały.

TVP Info wygrała Press Cup. Dziennik Wschodni przepadł w grupie śmierci
Reprezentacja Dziennika Wschodniego jechała do Opalenicy z ambitnym zamiarem awansu do ćwierćfinału. Plany pokrzyżował los, który przydzielił nas do grupy śmierci, ale decydujące okazały się i tak słabsze niż u rywali umiejętności piłkarskie.

Dziennikarze „Gazety” na podium w Opalenicy
Drugie miejsce zajęli dziennikarze „Gazety” na trzecim turnieju piłkarskim Press Cup, który odbył się w Opalenicy. Najlepszym bramkarzem został wybrany Filip Łazowy z toruńskiego oddziału.

Byliśmy na Press Cup 2013
Reprezentanci „Czasu Chojnic” wzięli udział w turnieju Press Cup, który co roku organizuje miesięcznik Press. To był debiut drużyny o nazwie Local Press Team.

Tegoroczny Press Cup także w Opalenicy
Czwarta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup odbędzie się w Opalenicy, w tym samym ośrodku, w którym podczas Euro 2012 trenowała reprezentacja Portugalii.

IV Press Cup Opalenica
W dniach 31 maja – 1 czerwca br. odbył się w Opalenicy IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziennikarzy OPALENICA PRESS CUP 2013 pod honorowym patronatem Burmistrza Opalenicy.

Opalenica jest srebrna! Drużyna TVS na podium Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2013
Turniej Dziennikarzy Press Cup zorganizowano już po raz czwarty. Impreza odbyła się na obiektach sportowych Hotelu Remes, na których formę podczas Euro 2012 szlifowali piłkarze z reprezentacją Portugalii. W tegorocznym Press Cup zmierzyło się 16 siedmioosobowych zespołów, w tym drużyna TVS.