Press Cup 2012

25_pcup_12_sl
fot. Sebastian Łukomski

III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012 wygrała reprezentacja TVP Info. Do zwycięstwa poprowadził ją Osfald Rodrigo Pereira, który grał niczym Cristiano Ronaldo. W turnieju rozgrywanym na boiskach Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy walczyło 16 zespołów reprezentujących redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i internetowe.

Choć żar lał się z nieba, a pot z zawodników, nikt nie odpuszczał. Przyglądający się zawodom Maciej Żurawski (były kapitan reprezentacji Polski) zauważył, że choć niektórym redaktorom oderwanym od biurek piłka trochę przeszkadzała w bieganiu po murawie, to jednak zaangażowaniem w grę nadrabiali zaległości w treningach. W tegorocznej edycji turnieju debiutowały m.in. ekipy Polskiej Agencji Prasowej, Telewizji Puls i „Piłki Nożnej”. Tej ostatniej udało się nawet wyjść z grupy – rządził w niej sam zastępca naczelnego Adam Godlewski. Zupełnie odmienioną ekipę (z powodu zmian kadrowych w ostatnim roku) przysłał tygodnik „Wprost”. Do półfinałów, nie bez problemów, udało się awansować ubiegłorocznym finalistom – Polskiemu Radiu (zdobywca Press Cup 2011) i ekipie TVP SA. Ale tu niespodziewanie obie drużyny przegrały. Drużynę TVP pokonała reprezentacja „Gazety Wyborczej” (złożona głównie z pracowników redakcji regionalnych „GW”), a Polskie Radio przegrało z ekipą TVP Info. W finale telewizja okazała się szybsza od prasy i wygrała 2:1. Do zwycięstwa poprowadził ją kapitan Osfald Rodrigo Pereira (były dziennikarz „Wiadomości, obecnie zastępca wydawcy w TVP Info), który strzelił pierwszą bramkę. Nie potrafił go zatrzymać najlepszy bramkarz zawodów Filip Łazowy (dziennikarz toruńskiej redakcji „GW”). W walce o trzecie miejsce ekipa TVP SA pokonała Polskie Radio 5:0. Miała ułatwione zadanie, bo w meczu tym nie wystąpił najwszechstronniejszy piłkarz turnieju Piotr Markowski (ataków dziennikarzy nie wytrzymało jego kolano). Królem strzelców został Robert Kisiel z biura reklamy TVP (20 goli). Sponsorem głównym zawodów była Enea. Partnerzy wspierający to: Netia, BZ WBK, Jeronimo Martins, Miralex. Sponsorem odżywczym turnieju jest Herbalife. Partnerem medycznym Rehasport Clinic.

W turnieju Press Cup 2012 wzięły udział następujące drużyny:

1. Polskie Radio
2. Telewizja Polska
3. TVP Info
4. TV Silesia
5. Radiofonia Kraków
6. Inter Media Team Opole
7. Wprost
8. Onet.pl
9. Dziennik Wschodni/Radio Lublin
10. Polska Agencja Prasowa
11. Trojmiasto.pl
12. Gazeta Wyborcza
13. Radio Zet
14. Piłka Nożna
15. Głos Wielkopolski
16. TV Puls

Media o Press Cup:

Opolskiemedia na Press Cup 2012 w Opalenicy


Zespół TVP Info wygrał Press Cup 2012. 

Pokonali przedstawicieli czołowych mediów w kraju. To oni bronili najpewniej, podawali najcelniej i strzelali najmocniej. Zespół TVP Info wygrał III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012, który odbył się na boiskach ośrodka treningowego hotelu Remes w Opalenicy. To właśnie tam zatrzyma się reprezentacja Portugalii podczas Euro 2012. 

Press Cup 2012: zacięta walka w Opalenicy

Drużyna TVP Info wygrała III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012, który w sobotę odbył się na boiskach ośrodka treningowego hotelu Remes w Opalenicy. Na tym obiekcie podczas Euro 2012 stacjonować będzie reprezentacja Portugalii, z Cristiano Ronaldo na czele. 

Opalenica. Press Cup 2012 

PRESS CUP 2012 – III Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla dziennikarzy

Piłkarze TVP Info najlepsi

Zakończył się III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012. Mistrzami została drużyna TVP Info, pokonując w finale Gazetę Wyborczą 2:1. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy TVP.

Zespół TVP Info zwycięzcą turnieju w Opalenicy

Zespół TVP Info wygrał III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012, który w sobotę odbył się na boiskach ośrodka treningowego hotelu Remes w Opalenicy. To właśnie w tym obiekcie zatrzyma się reprezentacja Portugalii na czas Euro.

TVP Info wygrało trzecią edycję Press Cup. Dziennik Wschodni znowu odpadł w grupie

Drużyna TVP Info zwyciężyła w corocznym turnieju piłkarskim dla dziennikarzy, organizowanym w Opalenicy. W finale Oswald Rodrigo Pereira i jego koledzy pokonali Gazetę Wyborczą 2:1.

Ćwierćfinał Trojmiasto.pl w ogólnopolskim turnieju mediów

W wielkopolskiej Opalenicy odbył się ogólnopolski turniej dziennikarzy w piłce nożnej Press Cup 2012. Zespół portalu Trojmiasto.pl wywalczył awans z grupy i po walecznym meczu uległ w ćwierćfinale Gazecie Wyborczej 0:2. Cały turniej wygrała drużyna TVP Info.

Dziennikarze ‚Gazety’ na podium w Opalenicy